Тернопільський став

Тернопільський став
зірочок - 3, відгуків - 2
м. Тернопіль, вул. Бережанська – вул. Руська – просп. Степана Бандери

Тернопільський став або Тернопільське озеро — штучна водойма в Тернополі, створена на місці боліт на річці Серет. Його площа – 300 га.

Став був побудований ще в 16 столітті на болотах річки Серет майже в той же час, що і саме місто. Його творцем є Ян Тарнавський, коронний гетьман Тернопільського замку. Озеро служило сполучною ланкою для оборонних споруд, зведених для захисту від турецько-татарських набігів. Ставок знав часи занепаду, і в роки Другої світової війни був повністю знищений.

У 50-і роки 20-го століття почалося масштабне відновлення ставу, який назвали Комсомольським озером. Його площа склала близько 300 гектарів. Назва «Тернопільський став» з`явилося в 1991 році, після проголошення Незалежності України.

У 60-і роки на ставку спорудили «Острів закоханих», який вважається сьогодні одним з найромантичніших місць в Україні. Дістатися до острова можна лише на човні, а взимку, коли воно покривається товстим льодом, можна дійти пішки. На озері курсують 2 пасажирських теплохода, які катають жителів міста і туристів.

Тернопільський став багатий тваринам рослинним світом. В кінці червня зацвітає жовта водяна лілія. Нерідко можна зустріти диких качок і річкових чайок. Тут водяться коропи, щуки і соми. Водолази розповідають, що деякі соми досягають довжини більше 2 метрів.

Перегляньте також

Коментарі

вверх