Театральний майдан

Театральний майдан
зірочок - 3, відгуків - 2
м. Тернопіль

Театральний майдан — головний майдан Тернополя. Поряд знаходиться бульвар Шевченка. У західній частині майдану розташований академічний обласний драматичний театр.

До війни на території теперішнього майдану було два пам’ятники Міцкевичу та однойменна площа. Бульвар був значно вужчим ніж тепер, його західний бік, як і сам майдан розширили вже після війни. З 1957 року, після зведення будинку театру, назва «театральний» стала офіційною.

Тут 29 квітня 1990 вперше в Україні було піднято і освячено український національний прапор. Ще раніше тут провела віче Крайова Рада Народного Руху, створена першою в Україні 24 березня 1989.

Влітку 2010 року на майдані уклали нову бруківку, відремонтували сходи театру, оновили ліхтарі, лавки та інші комунікації. За часів Незалежності тут щороку 23 серпня відбувається День Державного Прапора України.

У сквері біля майдану розташований пам’ятник Тарасові Шевченку. Навпроти театру 23 серпня 2012 року встановлено пам’ятник Незалежності. За ним, ближче до ЦУМу — пам’ятник Соломії Крушельницькій, встановлений 22 серпня 2010 року.

Перегляньте також

Коментарі

вверх