Гідропарк «Топільче»

Гідропарк «Топільче»
зірочок - 3.3, відгуків - 3
м. Тернопіль, вул. Руська - вул. Живова

Гідропарк «Топільче» — наймолодший парк Тернополя. Офіційно відкритий у 1985 році. Парк розташований у південно-західній частині міста, між житловими масивами «Дружба», «Оболоня» і «Центр».

Коли на початку 1960-х років почали зводити перші квартали житлового масиву «Дружба», на місці теперішніх зелених насаджень та озер був пустир — болото і торфорозробки. Коли до новобудов переїхали новосели, то через пустир проклали широку дорогу, що згодом стала головною алеєю гідропарку.

У першій половині 1970-х років на місці осушеного болота інтенсивно велись роботи зі створення гідропарку площею 98 гектарів. У цей час озеленювали схили річки Серет.

У 1983 році відкрили першу чергу гідропарку, який назвали «Піонерським». У 1985—1987 роках парк був реконструйований. За досить коротких термін на площі у 66 гектарів посадили дерева, проклали нові алеї, викопали яри для річок та ставків. Уздовж центральної алеї збудували фонтани.

Зі здобуттям Україною незалежності гідропарку дали назву древнього поселення, що передувало появі Тернополя — «Топільче». Також висадили багато дерев і кущів, реконструювали водообмін та водопостачання парку, побудували склад сухих кормів, допоміжні приміщення, водяні декоративні млини, три футбольні поля із штучними газонами, побудований громадський туалет.

Відбулась реконструкція фортечного містечка на островах активних ігор, оновлено доріжки та алеї, встановлено міст-альтанку на острів «Слов’янське капище». Ці роботи велись у 2000—2001 роках. У 2007 році проведено реконструкцію огорожі зоокутка, побудовано приміщення для птахів та екіпажу, вольєр для страусів, інші декоративні та господарські споруди.

У червні 2015 року з масиву «Дружба» (від вулиці Карпенка) встановили доріжку-пандус для людей з особливими потребами, матерів з дитячими візочками та велосипедистів.

Гідропарк помережаний потічками зі штучними порогами, дамбами з водоспадами. Родзинкою гідросистеми парку є комплекс із водяними млинами. Вода до них подається з Тернопільського ставу природнім способом — гідропарк розташований нижче рівня водойми.

Творці гідропарку врахували рельєф місцевості. Дерев’яні скульптури, вежі, хатки, фортеці, видові майданчики, плетені з гілля тини, виконані в єдиному стилі. Зона тихого відпочинку об’єднує Поляну казок, зоокуток.

У південній частині парку є дитяче «Космічне містечко» з різними космічними об’єктами: ракетами, місяцеходами, роботами та іншими механізмами. У 2013 році висаджена алея з катальп на честь створення дивізії «Галичина». У серпні 2015 року відкрито екстрим-парк для занять з екстремальних видів спорту.

У парку є близько 60-ти видів дерев та кущів. Також тут є зоокуток, заснований у 1980-их роках. Тут можна побачити фазанів, качок, лебедів, павичів, кіз, ослів, поні, коней, ланей та інших представників фауни. У 2007 році придбані страуси. Є мальовничі острівці, канали і водойми з декоративними плаваючими птахами. В одному із секторів облаштовано місця для любительської риболовлі.

Перегляньте також

Коментарі

вверх