Парк Національного відродження

Парк Національного відродження
зірочок - 2.8, відгуків - 4
м. Тернопіль, просп. Бандери - Злуки - вул. 15 квітня

Парк закладений у 1978 році. Його площа – 54 га. З парку відкриваються чудові краєвиди з оглядового майданчику з боку проспекту Степана Бандери. Від нього у центр парку веде широка алея.

Парк Національного відродження налічує біля 60-ти видів дерев та кущів. В 2000 році в парку було висаджено алею випускників, яку складають 96 дерев реліктового виду – ліщини деревовидної (ведмежий горіх).

У парку споруджено та відкрито в червні 1986 року перше в Україні Співоче поле. Його сцена розрахована на 1200 артистів. П’ять тисяч глядачів розміщуються в амфітеатрі, стільки ж — на видових майданчиках.

У парку діють атракціони, дитячі та спортивні майданчики, оглядове колесо. Неподалік Співочого поля знаходиться гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення – «Кузьмовичеві джерела». Відомі здавна джерела живили невеликі ставки, в яких розводили рибу.

У парку розташовані: пам’ятник льотчикам-визволителям м. Тернополя, пам’ятник воїнам-афганцям, пам’ятник чорнобильцям і загиблим міліціонерам, могила Січових стрільців, де відбуваються мітинги, зустрічі, вшанування пам’яті загиблих.

Парк Національного відродження – місце проведення різноманітних свят та фестивалів: зими, весни, Дня міста, рок-фестивалю «Нівроку» та багато інших. Неодмінним атрибутом Дня міста є виставка квітів, народних ремесел, які традиційно відбуваються на горіховій алеї парку.

Перегляньте також

Коментарі

вверх