Тернопільський обласний художній музей

Тернопільський обласний художній музей
зірочок - 5, відгуків - 3
м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 1а
10:00 - 17:30, сб. - вихідний
+38 (0352) 52-80-72

Тернопільський обласний художній музей було засновано 1 травня 1991 року на базі колишньої Картинної галереї, одного з відділів Краєзнавчого музею. Першу виставку — творів Андрія Петрика — було відкрито 9 серпня 1991 року. А у жовтні відкрилася постійно-діюча експозиція творів українського і зарубіжного мистецтва. Експозиції музею розташовані у трьох залах, четвертий зал – виставковий.

Музейна збірка станом становить понад 8 000 експонатів, у тому числі живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва. Окремі фонди складають картини, грав’юри та архівні матеріали А. Петрика, Діонізія Шолдри, А. Малюци, екслібриси з приватної колекції професора Е. Бергера.

Постійна експозиція побудована за історико-хронологічним принципом і представляє мистецтво України та країн Західної Європи. Серед визначних експонатів українського мистецтва — ікони XVII-XIX століть, різьба Й. Пінзеля та А. Осинського, парсунні портрети, стародруки з грав’юрами XVIII століття.

В 1993—1995 роках у музеї працював митець і реставратор із Нью-Йорка, уродженець Тернополя Діонізій Шолдра, який передав для музею 50 картин і заклав основи реставраційної справи. У вересні 1998 року відкрито Меморіальний зал Д. Шолдри, в якому експонуються твори, фотографії і документи, реставраційні інструменти і матеріали, особисті речі митця.

Коментарі

вверх