Виставка сакрального мистецтва «Народна ікона Поділля»

Виставка сакрального мистецтва «Народна ікона Поділля»

21 червня 2014 - 31 серпня 2014

Більшість із представлених робіт побутували на території Поділля у ХІХ – поч. ХХ століття. Їх авторами були або сільські «богомази», або майстри — цеховики, кустарі і ремісники, що працювали у іконописних майстернях губернських та повітових міст. Спираючись на визначені церквою канони, автори виявляли індивідуальне бачення і розуміння подій Святого Письма. Для створених ними ікон є властивим наділення християнських святих рисами власного етносу, їхнє простодушне олюднення, привнесення елементів селянського одягу та побутових атрибутів, декорування тла стилізованим квітковим орнаментом.

Серед експонованих творів декілька виконаних професійними майстрами. Наприклад, храмова ікона «Св. Йосип Обручник», що є яскравим взірцем барокової стилістики із характерними для неї святковою урочистістю, мажорним колоритом, багатством орнаментики.

Осібне місце посідають роботи В. Ранчаковського «Богородиця» та «Христос», датовані 1927 і 1928 рр. Їх не можна віднести до типової народної ікони, проте наявність такої красномовної деталі як декорована «низзю» сорочка, прямо вказує на подільське походження. Ці твори можна вважати своєрідними пам’ятками релігійного малярства періоду українського відродження кінця 1920-х – початку 1930-х рр. Виставка діятиме впродовж місяця.

Виставка з колекції хмельниччанина Олександра Чернова, яку презентує Подільське товариство ім. Сковороди.

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх