Виставка медія-мистецтва «Ілюзія»

Виставка медія-мистецтва «Ілюзія»

20 квітня 2018 - 26 квітня 2018

facebook

Вартість

Вхід вільний

Учасники: Аліна Якубенко, Вольт Агапєєв, Дана Косміна, Дарія Вештак, Дарія Кузьмич, Ірина Костишина, Карина Лазарук, Мітя Чуріков, Наталка Дяченко, Олександр Совтисік, Саша Долгий, Ula Julia

Ілюзія це об’ємне поняття, яке не ставить рамок у власній інтерпретації. Як щось, що не існує, але побудоване на існуючому – вона не є обманом. Це форма сприйняття, що неможлива без суб’єкта, який сприймає і перебуває в полоні власної точки зору. Це думка, яка пояснює себе не стабільною, непорушною об’єктивною дійсністю про яку людина має безпосереднє уявлення, а тією дійснюстю, якою вона є сама. Її не може похитнути навіть усвідомлення власної фіктивности..

Іллюстративною формою ілюзії послуговуються в різних сферах діяльности та мислення. Деякі чарівні вчення говорять, що весь світ – ілюзія і називають його «майя». Штукарі-ілюзіоністи будують свої виступи на помилках сприйняття. Хтось, під впливом ілюзії, чекає на принца на білому коні, а хтось поневіряється у пошуках сплячих красунь. Ілюзія соціяльної справедливости пронизує ієрархічні спільноти, а потяг до ілюзорної утопії породжує її протилежність, зброя створює ілюзію захищености, а стабільність – ілюзію повноцінного життя.

Будь-які факти цього світу процесуальні й сприйняття їх суб’єктом як непорушних одиниць історії – ілюзія. Немає жодних підстав стверджувати, що в цьому всесвіті є щось, що не може змінюватися, щось, що лишиться таким, як було – фіксованим, постійним. Все, що нас оточує, міняється, навіть зараз відбувається купа процесів найменшу частку яких не можуть осягнути навіть найбільш мислячі індивіди. Будь-який предмет перед тобою, чи це цей текст на екрані або папері, не є текстом – це ілюзія, склеєна цілісніть, якій надали сенс і яка складається з абсолютного руху невідомо чого, невідомо в чому і невідомо завдяки чому включене в створення всесвіту.

Ілюзія – це і дім, і гості, і відстань між ними.
Ласкаво просимо туди, де ти і так є.

Куратор: Саша Долгий

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх